NetHq Blog


A rossz legjobb kritikája az, ha megmutatjuk, hogyan kell jobban csinálni.

Javascript események

A programoknak gyakran kell reagálnia olyan eseményekre, mint billentyű lenyomása, vagy az egér mozgatása. Az ilyen események kezeléséhez különféle függvények, eseménykezelők léteznek.Létrehoz egy űrlapot a HTML oldalon belül egyetlen gombbal, amely a kattintás hatására kiír egy üzenetet.


JavaScript keretrendszerek, könyvtárak

Ebben a cikkben felsoroljuk azokat a JavaScript keretrendszereket/könyvtárakat, amelyeket nemrégiben elkezdtek intenzíven használni a webfejlesztők. Felmerül a kérdés, hogy minek érdemes használni? Használjuk, vagy sem? Ezekre a kérdésekre fogunk választ adni. Először is következzenek azok a keretrendszerek, amelyek nélkül manapság már egy weboldal sem létezhet.


Javascript tulajdonságok

A JavaScript eredetileg Brendan Eich, a Netscape Communications mérnöke fejlesztette ki. A nyelvet először a Netscape 2.0-ás verziója támogatta. Eredeti neve, a LiveScript a Netscape egyik projektjének elnevezéséből származott. Szintaxisa egyre közelebb került a Java programozási nyelvhez. Nevét üzleti okokból később a most is használt JavaScript-re változtatták. Másik két neve a Mocha és a Netscape Scripting Languange, de ezek használata nem túl elterjedt.


JavaScript 24 óra alatt - Könyv

Ha interaktívvá akarunk tenni egy weblapot, annak a legegyszerűbb és legkézenfekvőbb módja a JavaScript alkalmazása.


XSS férgek

Az XSS féreg (XSS=Cross Site Scripting - weboldalak keresztscriptelése) olyan féreg, amely a böngészők használata során terjed (mindegy, hogy Firefox, Internet Explorer vagy más böngésző). Az a lényeg, hogy a böngészőben le lehessen futtatni javascript kódot. A kódnak két része van.